#1 2010-02-07 19:21:30

Ktoś

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-07
Posty: 18
Punktów :   

Edward

http://fc09.deviantart.net/fs32/f/2008/220/a/1/Edward_Cullen_by_NovemberNightsx.jpg
Edward Anthony Masen Cullen

Status : Wampir
Grupa : Klan Cullenów
Data ur. : 20 czerwca 1901r
Data transformacji : 1918r
Szczególne atrybuty : czytanie w myślach,wyjątkowa szybkość,nadzwyczajna siła
Cytat : "Jaki mam wybór?Nie mogę żyć bez ciebie,ale też nie zniszczę twojej duszy."

Edward Cullen jest postacią z sagi "Zmierzch" autorstwa Stephenie Meyer, a także filmu pod tym samym tytułem. Jest wampirem, który zakochuje się ze wzajemnością w Belli Swan, zwykłej dziewczynie. W ostatniej części sagi, "Przed świtem", żeni się z nią i płodzi dziecko, co pociąga za sobą przemianę Belli w wampira.

Edward Cullen jest opisywany jako wyjątkowo urodziwy, nawet wśród wampirów. Ma białą skórę, w słońcu iskrzącą jak diamenty, kasztanowe włosy, zawsze w wystudiowanym nieładzie i oczy o zmiennym kolorze, od jasnozłotego do czarnego, w zależności od stopnia pragnienia. Jest wysportowany i muskularny, autorka porównuje nawet jego ciało do posągu Adonisa. Jest nadludzko silny i szybki, potrafi również czytać w myślach ludzi, wilkołaków i wampirów.

Edward jest bardzo poważną osobą. Poprzez wgląd do umysłów innych istot poznaje ich psychikę i poglądy, co niekiedy pomaga mu przeżyć (np. w Przed świtem podczas rozmowy z Volturi). Ma wyrafinowane poczucie humoru. Potrafi być cyniczny i niemiły, ale zazwyczaj stara się być uprzejmy. Wychowany w czasach pierwszej wojny światowej, ma maniery dżentelmena. W stosunku do Belli jest troskliwy, zaborczy i nadopiekuńczy. Potrafi być bardzo zazdrosny, irytuje go także tarcza mentalna jego ukochanej. Walczy o zachowanie Belli przy życiu - nie chce jej przemienić w wampira, by nie utraciła duszy. Rodzinę stawia na pierwszym miejscu. Dzięki swojemu urokowi potrafi zamącić w głowie niejednej kobiecie, lecz jego wygląd potrafi także przerazić. Edward miewa częste wahania nastrojów.

Edward urodził się 20 czerwca 1901r. Jego matka nazywała się Elizabeth Masen a jego ojciec - Edward Masen (senior). W roku 1918 świat ogarnęła pandemia grypy hiszpanki. Wśród tysięcy umierających ludzi znalazła się rodzina Edwarda. Pierwsza fala epidemii zabrała Edwarda seniora, następnie umarła Elizabeth. Tuż przed śmiercią, kobieta w gorączce prosiła doktora Carlisle'a Cullena, by postarał się uratować życie jej syna za wszelką cenę. Carlisle zmagał się z własnym sumieniem, ale w końcu podjął decyzję. Zabrał matkę Edwarda do kostnicy, następnie wrócił po jej syna. Nikt nie zauważył, że Edward jeszcze żyje - zbyt wielu ludzi było chorych, nikt nie zwracał uwagi na to co robi Carlisle. Doktor zabrał chłopaka do swojego domu i tam przemienił go w wampira, kąsając go.

http://media.canada.com/gallery/dose_movies_twilight/081112_edward1.jpg

Info ze stron : www.webook.pl i www.zmierzch-ksiezycwnowiu.pl

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Un nuevo rey llegó... La Sombra!!! materace hilding bielizna